Dzień dobry,
jak obiecaliśmy, tak robimy.
W @Fundacja Pandora otwieramy pierwszą grupę wsparcia dla osób neuroatypowych. Grupa będzie prowadzona przez neuroatypowego psychologa (przeze mnie), ale nie jest to grupa psychoterapeutyczna (nie jestem psychoterapeutą), raczej psychoedukacyjna i wsparciowa. Proszę, abyście potraktowali to jak szkolenie, kurs, warsztaty, na których będziemy mogli się też wspierać. Wsparcia będę udzielać ja, jako psycholog oraz Wy, uczestnicy. Założenie jest takie, że uczymy się od siebie nawzajem, ja też będę dzielić się z Wami swoimi wnioskami i przemyśleniami na temat życia z neuroatypowością i sposobami radzenia sobie z niektórymi tematami. Robiłam wcześniej ankietę na temat tematyki grupy, dużo osób prosiło o zawiązanie grupy mieszanej. Od niej zaczniemy, ponieważ wiele metaanaliz badań ujawnia, że aż 80% osób w spektrum autyzmu może mieć ADHD, i aż 50% osób z ADHD może być w spektrum autyzmu.
https://www.diagnostyka-umyslu.pl/blog/adhd/zwiazek-miedzy-adhd-a-autyzmem/
Potwierdzają to moje anegdotyczne doświadczenia z pracy w poradni psychologicznej- mam bardzo niewielu pacjentów będących w spektrum bez ADHD, prędzej z samym ADHD.
W związku z tym w mojej ocenie jest to grupa największa i dlatego podjęliśmy taką decyzję na początek. Nie wykluczamy dołączenia opcji rozdzielonych grup w późniejszym terminie
Informacje organizacyjne:
Start: 05.10.2022
Liczba spotkań: 10 + jedno indywidualne na początku (harmonogram będzie w informacjach przesyłanych mailem)
Czas trwania jednego spotkania: 90 min
Częstotliwość spotkań: co dwa tygodnie
Kiedy: środa, godz. 20:00
Miejsce: online, platforma ClickMeeting
Maksymalna liczba osób uczestniczących: 5
Koszt: 60zł za spotkanie
Termin zgłoszeń oraz przesłania formularza zgłoszeniowego do: 23.09.2022
Konsultacja indywidualna do: 30.09.2022
Realizacja płatności do: 03.10.2022
Płatność: podzielona na 2 płatności, obie z góry przed rozpoczęciem pierwszej i szóstej sesji po 300 zł,
Nurty, w których pracuję z dorosłymi: poznawczo-behawioralny, humanistyczny, psychodynamiczny i skoncentrowany na rozwiązaniu (nie jestem terapeutą tych nurtów, używam wybranych technik, dobranych do potrzeb osoby, z którą pracuję)
Czy potrzebna diagnoza oficjalna: nie, wystarczy autodiagnoza (dla chętnych autodiagnozę mogę pomóc “oficjalnie” zweryfikować wraz z lekarzem w ramach indywidualnych ustaleń)
Tematyka pierwszej grupy: ADHD+spektrum (osoby z funkcjonowaniem “mieszanym”)
O mnie: jestem psychologiem specjalności klinicznej, moim głównym zainteresowaniem jest diagnoza różnicowa osób w każdym wieku oraz szeroko rozumiana neuroatypowość. O tym, jakie kursy i studia ukończyłam oraz z kim pracuję, a także co myślą o mnie pacjenci można poczytać na stronie: https://www.znanylekarz.pl/zuzanna-gawor-kotkowska/psycholog/lodz
Program:
Później, w zależności od flow, przewiduję na podstawie moich doświadczeń z pacjentami indywidualnymi prawdopodobieństwo pojawienia się następujących tematów:
Powyższe mogą się zmieniać w zależności od potrzeb grupy, nie jest to narzucony plan tylko propozycja oparta na moich doświadczeniach w pracy indywidualnej z osobami neuroatypowymi.
Fundacja Pandora
ul. Graniczna 6/8
95-200 Pabianice
Nr konta bankowego:16160014621888891570000001
IBAN:PL16160014621888891570000001
SWIFT/BIC: PPABPLPKXXX
Tytułem: Neuroatypowa grupa wsparcia
Zapraszamy! W razie pytań prosimy o kontakt z prowadzącym grupy lub pod numerem +48 726 348 115 (pn.-pt.10:00-17:00).