mgr Maria Kluzowicz

Kontakt: maria.k@fundacjapandora.pl
Specjalizacja: diagnostyka ADHD i spektrum autyzmu, wsparcie psychologiczne, konsultacje psychologiczne, psychoedukacja

Psychoedukacja dla osób neuroatypowych: 180zł

W kwietniu nie będę miała dostępnych terminów na wizyty diagnostyczne. Proszę o zapisywanie się z uwzględnieniem tej informacji. Dostępne terminy na wizyty diagnostyczne od maja.

Jestem psycholożką, ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Psychologii Stosowanej. Rozpoczęłam szkołę Psychoterapii Pozytywnej Transkulturowej ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób w spektrum autyzmu. Ukończyłam także kurs z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) na poziomie podstawowym.

Prowadzę diagnozę osób dorosłych w kierunku ADHD i spektrum autyzmu, a także psychoedukację, w szczególności na temat neuroróżnorodności.

Oferuję wsparcie psychologiczne młodzieży 16+ oraz dorosłym w spektrum autyzmu i z ADHD, ze społeczności LGBT+, osobom z obniżonym nastrojem, nadmiernym lękiem, stresem, niskim poczuciem własnej wartości, kryzysami emocjonalnymi czy obniżoną satysfakcją z życia. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Obecnie nie przyjmuję nowych osób na spotkania terapeutyczne. Osoby chętne proszę o kontakt mailowy pod adresem maria.k@fundacjapandora.pl

Jako osoba z diagnozą AuDHD rozumiem świat osób neuroatypowych od środka, dlatego chętnie pomagam w odnajdywaniu się po diagnozie, w jej akceptacji i odmaskowaniu.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi realizując staż w Katedrze Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera, a także w ramach licznych wolontariatów. Stale poszerzam swoją wiedzę i regularnie uczestniczę w szkoleniach z zakresu diagnozy i terapii.

W pracy z drugą osobą najważniejsze jest dla mnie zbudowanie relacji opartej na otwartości, autentyczności oraz szacunku. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie. Jestem tu aby wesprzeć Cię w wyzwaniach oraz towarzyszyć Ci w dalszym rozwoju.

Wybrane szkolenia:

• ADHD i ASD: na czym polega dobra psychoedukacja dorosłych Klientów – Akademia Różnorodności (2024)
  • Humanitarian Emergency ASSYST Response Training (HEART) – PTT EMDR (2023)
  • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR), poziom I – Centrum PSR (2023)
  • Jak wspierać osoby LGBT+ – Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego (2022)
  • Samobójstwo. Jak wspierać Podopiecznych doświadczających myśli samobójczych – Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego (2022)