mgr Małgorzata Nawrot

Kontakt: Malgorzata.N@fundacjapandora.pl
Specjalizacja: konsultacje psychologiczne, psychoedukacja, grupy wsparcia

Psychoedukacja online: 180zł
Terapia online: 180zł

Jestem psycholożką – ukończyłam psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalnością psychologia zaburzeń zachowania i pomoc psychologiczna, a także kurs Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ) opartej na założeniach terapii poznawczo-behawioralnej. Współpracuję z Fundacją Inicjatyw Rozwojowych INSPIRA, gdzie najczęściej pomagam kobietom w spektrum autyzmu i/lub z ADHD.

Doświadczenie zdobywałam także m.in. podczas stażu na oddziale ogólnopsychiatrycznym Szpitala Klinicznego im. Józefa Babińskiego w Krakowie.

Zdobywanie nowej wiedzy jest moją pasją i stale podnoszę swoje kompetencje w ramach szkoleń i kursów, a tematyką seksualności osób w spektrum zajmuję się także naukowo. Udzielam wsparcia psychologicznego osobom neuroróżnorodnym, ze społeczności LGBT+ i należącym do grup mniejszościowych, a także osobom zmagającym się z nadmiernym lękiem, obniżonym nastrojem i samooceną, perfekcjonizmem, trudnościami w obszarze seksualności lub interpersonalnym, np. komunikacji, czy doświadczających przemocy psychicznej w relacji partnerskiej.

Oferuję również psychoedukację – każdy proces dostosowuję do indywidualnych potrzeb – oraz prowadzę grupy wsparcia. W pracy z drugą osobą szczególnie zależy mi na tworzeniu bezpiecznego, inkluzywnego środowiska oraz relacji opartej na empatii, szacunku i pełnej akceptacji.

Wybrane ukończone szkolenia:

• RTZ – Racjonalna Terapia Zachowania poziom podstawowy (Pracownia RTZ, 2023)
  • Skuteczna praca z ASD i ADHD – jak ją prowadzić, planować i naprawiać to, co nie działa (Akademia Różnorodności, 2023)
  • ADHD i ASD – Na czym polega dobra psychoedukacja dorosłych klientów (Akademia Różnorodności, 2023)
  • Konceptualizacja przypadku i pomoc psychologiczna w pracy z dorosłymi (Psychomedic, 2022)
  • ChemSex (Społeczny Komitet ds. AIDS, 2020)
  • Dziewczyny w spektrum autyzmu (Dziewczyna w spektrum, 2020)

Wystąpienia konferencyjne:

• Doświadczanie i kształtowanie się seksualności oraz relacji romantycznych u osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (XII Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa Psychodebiuty, 2023)
  • Embracing the unknown – the nexus between intolerance of uncertainty, personality traits and psychopathology (Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Czwarta letnia szkoła naukowa”, 2023)
  • Seksualność osób queerowych w spektrum autyzmu (III Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Osoby LGBTQ+ a prawo, psychologia i nauki o społeczeństwie”, 2023)