Jestem absolwentem psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobyłem, odbywając praktyki w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień i w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krakowie oraz fundacji zajmującej się wsparciem psychologicznym i diagnozą osób neuroróżnorodnych. Od 2024 zajmuję się wsparciem psychologicznym osób transpłciowych i niebinarnych. Od lutego 2025 roku pracuję także w telefonie zaufania Lambdy Warszawa, udzielając wsparcia osobom ze społeczności LGBTQ+. Pracuję w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach, integrując je z pracą z ciałem i układem nerwowym.
mgr Ali Kopacz
Konsultacja online: 180 zł
Psychoedukacja: 180zł
Diagnoza online: 225 zł
O mnie
Głównym obszarem mojej pracy jest wsparcie grup mniejszościowych i doświadczających/narażonych na doświadczanie krzyżowej dyskryminacji. Zapewniam wsparcie dorosłym i młodzieży odkrywającym własną tożsamość płciową lub orientacje seksualną, osobom doświadczającym stresu mniejszościowego, zmagającym się z zinternalizowaną queerfobią. Prowadzę psychoedukację w zakresie tranzycji oraz po diagnozie ADHD i autyzmu. Mam umiejętności i doświadczenie w pracy z osobami aseksualnymi oraz osobami w relacjach poliamorycznych. Szczególne miejsce w mojej pracy zajmuje wsparcie osób transpłciowych i niebinarnych, jak i osób rozważających lub będących w procesie detranzycji.
Poza wsparciem psychologicznym zajmuję się diagnozą ADHD u dorosłych i młodzieży. Oferuję także opiniowanie o transpłciowości w modelu świadomej zgody dla osób od 13 roku życia – zarówno w celu rozpoczęcia medycznej lub prawnej tranzycji, jak i na potrzeby uczelni lub szkoły.
Dobrze czuję się w interwencji kryzysowej i udzielaniu wsparcia tuż po traumatycznym doświadczeniu.
W kontakcie z osobą kliencką zwracam szczególną uwagę na budowanie relacji opartej na zaufaniu, bezpieczeństwie i poszanowaniu autonomii osoby. Moim priorytetem jest wspieranie w znalezieniu własnej drogi ku satysfakcjonującemu życiu, niezależnie od utartych norm społeczno-kulturowych. Udzielając wsparcia, patrzę na osobę i jej zachowanie w sposób uwzględniający życiowy kontekst, otoczenie oraz warunki. W szczególności zwracam uwagę na pracę z ciałem i budowanie umiejętności samoregulacji.
Uważam, że to, że sam jestem osobą transpłciową i queerową, jest dodatkowym zasobem w pracy z osobami z tej społeczności. Zdarza mi się wykorzystywać własne, ucieleśnione doświadczenie podczas udzielania wsparcia.
Jestem otwarty na wspieranie osób pracujących seksualnie i z doświadczeniem pracy seksualnej.
Dużą wagę przykładam do zdobywania nowej wiedzy poprzez udział w szkoleniach i kursach. Nieodłącznym elementem mojej pracy jest udział w superwizji grupowej i indywidualnej, a także stała psychoterapia własna.
Wykształcenie:
– jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia, specjalność kliniczna – Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (2019-2024 r.)
Szkolenia:
– Studium terapii i podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach
– Ostatnie pożegnanie – szkolenie z projektowania i prowadzenia ceremonii pogrzebowych
– Jak profesjonalnie pomagać osobom aseksualnym?
– Praca z osobą w żałobie: nowe perspektywy
– Kryzys i trauma
– ADHD u osób dorosłych
– Psychologiczne aspekty uchodźctwa
– Praca psychologiczna z tłumaczem
– Dwudniowe szkolenie praktyczne – transpłciowość i niebinarność
– Praca terapeutyczna ze związkami i relacjami niemonogamicznymi – możliwości i ograniczenia