PSYCHOTERAPIA ONLINE

ZASTANAWIASZ SIĘ, CZY WARTO?
Pomożemy Ci w podjęciu decyzji.

Badania nie wykazują różnic w skuteczności terapii za pośrednictwem Internetu i w gabinetach stacjonarnych, a nawet niektóre eksperymenty pokazują lepsze wyniki psychoterapii online, uzyskane na przykład w leczeniu zaburzeń depresyjnych (Ainsworth 2000).

Terapia online przebiega tak samo jak terapia w gabinecie, jeśli pacjent podchodzi do terapii z zaangażowaniem, będzie ona skuteczna bez względu w jakiej formie się odbywa.

Poza miejscem, gdzie się odbywa i koniecznością posiadania urządzenia elektronicznego – niczym się nie różni od terapii w trybie stacjonarnym

Jaki wniosek ? - Relacje online mogą być głębokie, autentyczne i emocjonalnie uzdrawiające. Tak więc, e-terapia nie tylko jest skuteczna, ale też często jest pierwszym wyborem, gdy poszukuje się pomocy psychologicznej.

Wybór pozostawiamy Tobie.

UMÓW TERAPIĘ ONLINE › Więcej o terapii online ›

TERAPIA ONLINE TO

• dyskrecja
możliwość zachowania tego w tajemnicy przed otoczeniem, nikt nie dowie się , że korzystasz z pomocy terapeuty

• niższe koszty
z reguły jest tańsza, nie płacisz za przejazdy, nie płacisz za parkingi, nie tracisz czasu na dojazdy, na czekaniu w ulicznych korkach, na czekaniu w poczekalni

• dostępność
niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, w domu, w parku, na wakacjach, mieszkasz w małej miejscowości gdzie nie ma terapeutów lub masz trudności z opuszczeniem domu, nie musisz odwoływać wizyty czy z nich rezygnować, wystarczy że masz dostęp do internetu

• możliwość ustalenia dogodnego dla siebie terminu ORAZ krótki czas oczekiwania na termin wizyty

 

POCZYTAJ O DEPRESJI

  • Rozmowa o depresji. Cz. II. Komunikaty.
    Niepokojące obniżenie nastroju, impulsywność, zaburzenia snu czy odżywiania powinny skłonić nas do rozmowy z dzieckiem. Wiedząc już z jakim nastawieniem i postawą powinniśmy do niej podejść, w kolejnej części artykułu skoncentrujemy się na komunikatach, które kierujemy do naszej pociechy. Będziemy bazować na Porozumieniu bez przemocy Rosenberg’a oraz koncepcji czworga uszu Friedemanna Schultza von Thuna.
    Czytaj dalej »
  • Rozmowa o depresji. Cz. I. Nastawienie i postawa rodzica.
    Jeśli zauważymy u dziecka niepokojące nas objawy obniżonego nastroju, zaburzeń snu czy odżywiania powinniśmy zachęcić je do rozmowy. Całkiem naturalnie kumulują się w nas wówczas napięcie, wyrzuty sumienia, smutek czy troska o naszą pociechę. Sprawia to, że rozpoczęcie nawet krótkiej pogawędki na ten temat może przysporzyć nam trudności. Jak możemy się do niej przygotować? Na co zwrócić uwagę przed jej rozpoczęciem?
    Czytaj dalej »
  • Współwystępowanie ADHD z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. ADHD & SUD.
    W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej treści na temat występowania ADHD u osób dorosłych. Na wstępie postaram się przybliżyć ten temat i scharakteryzować w możliwie czytelny sposób co, jak, i dlaczego
    Czytaj dalej »
pandora fanimani

Cenimy Twoją prywatność

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby lepiej prezentować treści, zapewnić sprawne oraz bezpieczne działanie, przedstawiać spersonalizowane oferty, a także w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję