Grupy Wsparcia w DepresjiBezpłatna samopomocowa grupa wsparcia online
Organizujemy spotkania 2x w miesiącu

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >

Psychoterapia I KonsultacjaSkorzystaj z pomocy naszego psychoterapeuty lub psychologa

UMÓW SESJĘ ONLINE › CZY WARTO? ›
 
 • Jak wspierać osobę z depresją?
  Oprócz profesjonalnej pomocy, osoby doświadczające depresji potrzebują również zrozumienia ze strony bliskich im osób. Rodzina i przyjaciele mogą być sojusznikiem w procesie leczenia i nieocenionym wsparciem w codziennych trudnościach. Często jednak nie wiedzą oni w jaki sposób rozmawiać z bliską osobą, aby jej pomóc.
  Czytaj dalej »
 • Terapia online i czy warto?
  Czujesz potrzebę porozmawiania o swoich problemach, chcesz się wyżalić i potrzebujesz porady ale nie chcesz szukać psychologa ani jeździć na spotkania? Wstydzisz się, boisz, nie masz czasu i dużych pieniędzy na konsultacje? Być może właściwym rozwiązaniem będzie psychoterapia online.
  Czytaj dalej »
 • Czym jest depresja ?
  Smutek, zmęczenie, niechęć do codziennych obowiązków… Każdy z nas miewa okresy gorszego samopoczucia, kiedy najchętniej zostalibyśmy w domu, pod kocem, schowani przed szarą rzeczywistością. W takich chwilach często pada "mam chandrę" albo "mam depresję", choć za tymi z pozoru podobnymi pojęciami kryją się zupełnie odmienne doświadczenia.
  Czytaj dalej »
 • Czy to na pewno depresja?
  Zaburzenia depresyjne są najczęściej występującymi zaburzeniami nastroju, jednak epizody depresji pojawiają się również w chorobie afektywnej dwubiegunowej (ChAD). Czym ona jest i jak odróżnić ją od zaburzeń depresyjnych?
  Czytaj dalej »
 • Terapia EMDR - skuteczna forma psychoterapii w depresji?
  Terapia EMDR to terapia odwrażliwiania. Jest naukową interwencją terapeutyczną, opartą na licznych dowodach oraz na badaniach naukowych. Ta forma terapii ma dokładnie opisaną procedurę i poszczególne kroki. Istotne jest w niej odnalezienie sytuacji źródłowych, które mogą być przyczyną obecnych problemów.
  Czytaj dalej »
 • Zaburzenia lękowe. Kiedy musisz szukać pomocy.
  Zaburzenia lękowe to nie to samo, co strach. Zaburzenia lękowe to jedne z najczęstszych zaburzeń psychicznych. Szacuje się, że dotyczą około 15-20% ogółu społeczeństwa. Występują zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Częściej dotykają kobiet niż mężczyzn.
  Czytaj dalej »
 • Zdrowie psychiczne pracowników firm.
  Okres pandemii i różnorodne, negatywne doświadczenia w sferze prywatnej i zawodowej sprawiły, że jesteśmy bardziej podatni na pogorszenie samopoczucia. Tymczasem od kondycji psychicznej zależy nie tylko ogólne zadowolenie z życia czy też osiągane wyniki pracy, ale również odporność organizmu, co w obecnych okolicznościach jest niezwykle istotne.
  Czytaj dalej »
 • Depresja wieku podeszłego. Depresja w różnych okresach życia, cz. III.
  Powszechnie uważa się, że depresja to choroba wieku młodzieńczego i dojrzałego, kiedy to człowiek jest zmuszony do podejmowania ważnych aczkolwiek trudnych decyzji życiowych. Mało osób jest świadomych tego, że depresja, oprócz otępienia, zaliczana jest do najczęstszych zaburzeń psychicznych w wieku podeszłym, stanowiąc istotny problem kliniczny i społeczny.
  Czytaj dalej »
 • Jaką terapię wybrać? Nurty terapii. cz II.
  Psychoterapeuta, psycholog, psychiatra...Podczas dyskusji nad zdrowiem psychicznym często padają nazwy tych zawodów, ale razem z nimi pojawia się niekiedy wątpliwość: Co odróżnia te profesje? Warto więc to rozjaśnić.
  Czytaj dalej »
 • Depresja wieku dorosłego. Depresja w różnych okresach życia, cz. II.
  Kiedyś uznawano depresję za chorobę ludzi dorosłych. Obecnie wiemy, że depresja może pojawić się w zasadzie na każdym etapie życia. Jednak wciąż prawdą jest, że to właśnie u ludzi dorosłych depresja nabiera stosunkowo stałego kształtu. Depresja wieku dorosłego może zatem stanowić pewien punkt odniesienia dla oceny zaburzeń nastroju również w innych okresach życia.
  Czytaj dalej »
 • Depresja u dzieci i młodzieży szkolnej. Depresja w różnych okresach życia, cz. I.
  Depresja jest jednym z najczęściej diagnozowanych zaburzeń psychicznych. W skali Europy zajmuje ona trzecie miejsce w rankingu (obok zaburzeń lękowych i bezsenności). Cierpi na nią około 6,9 % Europejczyków. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez GUS, w Polsce do epizodów depresyjnych przyznaje się ponad 1,5 mln osób powyżej 15stego roku życia, czyli 5,3% całej populacji.
  Czytaj dalej »
 • Męska depresja
  Depresję częściej diagnozuje się u kobiet niż u mężczyzn, jednak czy to oznacza, że mężczyźni rzeczywiście chorują rzadziej? Niekoniecznie. Coraz częściej mówi się o niedoszacowaniu rozpowszechnienia depresji wśród mężczyzn.
  Czytaj dalej »
 • Jaką terapię wybrać? Nurty terapii. cz I.
  Decyzja o zgłoszeniu się po pomoc do specjalisty jest niezwykle ważnym krokiem w drodze do wyzdrowienia. Jednak często osoby szukające pomocy nie wiedzą czego oczekiwać od spotkania z psychoterapeutą i na czym tak właściwie polega sama terapia.
  Czytaj dalej »
pandora fanimani

Cenimy Twoją prywatność

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby lepiej prezentować treści, zapewnić sprawne oraz bezpieczne działanie, przedstawiać spersonalizowane oferty, a także w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję